Re: Puževska dijeta (slike str. 3, 78)
Poslato: 26 Sep 2011, 13:01
Uf, salep...
Ma mora da si ga nekad videla, bio je u papirnim kesicama kao biber, a kupovao se najviše zimi jer je lekovit protiv kašlja. Skuva se s vodom ili mlekom i začini se cimetom i šećerom, a bude onako sluzav, kao da ima želatina u sebi. Taj glavni sastojak koji stvara želatinastu masu jeste polisaharid glukomanan, citiram: "rastvorljivi polisaharid koji spada u dijetalna vlakna i služi kao prirodni aditiv, emulgator i ugušćivač". Neki čak smatraju da je korisno pomoćno sredstvo protiv visokog holesterola, dijabetesa i sličnih boljki. Zato sam mislila njega da ubacim i da dobijem ekstra zdrav kečap, ali nema ga
, mislim da ga najmanje poslednjih pet godina nisam ni videla u prodavnicama.
Paprike kupljene
, ali električni roštilj nije, znači da ću morati da uništim rernu i zavese.
Ma mora da si ga nekad videla, bio je u papirnim kesicama kao biber, a kupovao se najviše zimi jer je lekovit protiv kašlja. Skuva se s vodom ili mlekom i začini se cimetom i šećerom, a bude onako sluzav, kao da ima želatina u sebi. Taj glavni sastojak koji stvara želatinastu masu jeste polisaharid glukomanan, citiram: "rastvorljivi polisaharid koji spada u dijetalna vlakna i služi kao prirodni aditiv, emulgator i ugušćivač". Neki čak smatraju da je korisno pomoćno sredstvo protiv visokog holesterola, dijabetesa i sličnih boljki. Zato sam mislila njega da ubacim i da dobijem ekstra zdrav kečap, ali nema ga
, mislim da ga najmanje poslednjih pet godina nisam ni videla u prodavnicama.Paprike kupljene
, ali električni roštilj nije, znači da ću morati da uništim rernu i zavese.
preseceno metalno bure, gore poklopac, isturen cunak, i vratanca, ma milina bozija 




,ona ti najbliža
,a pivce ponesi njenim momcima
.E,moja draga,potpuno te razumem

),pa nikada kraja.Zato sam ja ove godine sve prepustila svekrvi i onako kuka kako joj je dosadno.Pa da joj nebi bilo dosadno
.Ona ima letnu kujnu,a u njoj alfa smederevac,pa za sat ispeče 30 kg paprike.Velika plotna,a ja tebi poklanjam električni toštilj
.Lepo to nama izroni iz tegli i jelovnik na astal,mada svi znamo da ti salata,paprika..............
Mada mi je nešto sav dan naopak, krenuo je s nekim neprijatnim obavezama van kuće, i čekaju me još neke, između ostalog da vodimo dete na vašar, a rana mi je opet podivljala od pre neki dan i uopšte mi nije dobro. Nadam se da je samo spoljna infekcija i da neću opet na hirurški sto, videćemo šta će da kaže doca, a možda ne bi bilo loše i veterinar da me pogleda.
Veterinara smem da grebem i ujedam, on je čovek navikao.
opet ga jedem danas

.Ajte ,molim vas ko još ima vode ceo dan u 21.stolećuuu
.Mila moja ,samo da znaš da me brine,ta tvoja rana
,malo malo pa nema vode,nemogu da verujem.Ja bi tužila vodovod ili Gradsku upravu

.I sama si rekla,da imaš parica kupila bi gluposti.Nekada se mi i dozovemo pameti
.Takva sam i sama 